Sunday, June 17, 2012

Lomography Gallery Store İstanbul

Sunday, June 17, 2012

Mart ayının sonlarında İstanbul' da ilk kez açılan Lomo Store içeri girer girmez sizi büyülemekle kalmıyor buradan çıkınca da aklınızdan çıkmıyor. Burası öyle bir yer ki, kapıdan içeri girdiğinizde fotoğrafa bakış açınız ve duyduğunuz aşkta boyut değiştiriyorsunuz. En azından ben analog makinanın hazzını buradan aldığım Diana Minim ile her gün yaşıyorum.

(Lomo store which opened its doors at the end of March, not only allure you when you step inside but also stuck in your mind even when you leave the place. Lomo store has a huge impact on your perspective on photography to another dimension. It's not a secret i am extremely pleased with my Diana Mini which i purchased from this exact store. )


Lomo nun renkli dünyası her birine ayrı ayrı sahip olma isteği uyandırıyor. Fotoğraflar acaba nasıl çıkacak merakı da digital makinaların hayatımızdaki varlığıyla beraber unuttuğumuz tatlı bir heyecan.

(The colorful world of Lomo will temp you to have every single camera in the store. Due to convenience of the digital cameras it's now almost forgotten how exciting it is to look forward to get the film bathed to see how the pictures turn out.)


Minyatür görüntüsüyle ''Oyuncakmı?'' diye soranlara, hiç bir makine ile elde edemeyeceğiniz fotoğraflarla cevap veren analogları kullanmak her anlamda keyifli ve oldukça kolay.

(Analog cameras are quiet petite and most of the time they make people wonder if they are toys or real. They are also answer this question with amazing photos which cannot be taken with any other cameras.)Analog makina kullanmanın  avantajlarından biri de, her yere taşıyabileceğiniz kadar hafif ve koleksiyon yapabileceğiniz kadar ucuz olması. Özellikle plaj serisiyle kumsala da makinesiz gitmem diyenler için adeta bir can simidi.

(One of the advantages of using analog camera, they are really easy to carry around and also very cheap if you prefer to collect them as a hobby. Especially with its cute beach collection, it's a  life saver people who doesn't go out without a camera even to the beach.)


Lomography' nin 10 altın kuralını kullanmaya başladıktan sonra daha iyi anlıyorsunuz!

(You get a better understanding of the 10 Golden Rules of Lomography once you start using the cameras.)


Çanta, anahtarlık ve defter gibi göz alıcı aksesuarlarıyla Lomography ailesinin bir parçası olmak isteyebilirsiniz.

(You may want to be a part of the family of Lomography by using the bags, key rings and notebooks.)


 Aksesuarlar arasından benim favorim Diana Mini anahtarlık ve bu yaz Londra' ya gittiğimde çok işime yarayacak olan London Lomo Notebook oldu.

(My favourite accessories are Diana Mini key rings and London Lomo Notebook which will do a great good for me when I'm in London at the end of summer.)


Galata' ya gittiğinizde değil, burası için özellikle Galata' ya gitmeniz gereken bu yerin adresi:
Şahkulu Mah. Serda-ı Ekrem Sokak No:5 Beyoğlu, İstanbul

Birde güzel bir internet sitesi var ki ''venusenme'' rumuzuyla yazılarımı ve  fotoğraflarımı inceleyebilirsiniz.
http://www.lomography.com.tr/homes/venusenme

(Here is adress of the shop:
Şahkulu Mah. Serda-ı Ekrem Sokak No:5 Beyoğlu, İstanbul


 You shouldn't visit it when you are go to Galata next time, you should go to Galata just to visit this shop. They also have a great website and you can read my articles under the nickname of ''venusenme'' and check out the photos as well.)
http://www.lomography.com.tr/homes/venusenme7 Yorum:

Hayal Meyal said...

Nası başlasam bilemedim. Selam! demeliyim sanırım :)

Mevzumuz

http://hayalmeyalbuschra.blogspot.com/2012/06/cok-democratus.html

yazımda bahsettiğim "Democratus" isimli yeni sosyal medya mecrası. Türk yapımı olması ve ilerde iyi yerlere geleceğine inancımın sonsuz olması yüzünden olacak ki kayıt olmanı, hatta fikirlerini paylaşan bir yazı yazmanı ve tabi ki linkini hayalmeyal.buschra@gmail.com adresime göndermeni istesem mesela?

Yapmam, banane dersen de okuduğun için teşekkürlerimi eder, tekrar görüşmek dileğiyle derim :)

İyi bloglamalar. :))

girlshygirlguide said...

çok hoşuma gitti blogun =) hemen takibe aldım tabii =) sık sık görüşürüz=P

ZS said...

Blogunu yeni keşfettim.Çok keyifli postların var.Üyenim seni de üyelerim arasında görmek isterim :) http://zs-zsezgin.blogspot.com/

illustration poetry said...

wow those are really great stuffs, i have always wanted to buy one! :))
well, i wish!!!

Atze said...

Bunca güzel fotoğraf makinesi resminden sonra, resimlerinizi paylaşmasanız, daktiloda yazdıklarınız gibi fotoğraflarınızı da gözden ırak tutmanıza üzülürdüm. Çok güzeller.

Sevgiyle.

Venusenme said...

Atze unutmamışsın ilgin için çok teşekkür ederim yenileri de yolda :)

Adele said...

These are such cool cameras!
Would love you to check out my latest outfit post :)
Have a fab Sunday xoxo
http://www.intotheblonde.com/

Post a Comment

Copyright © Venus En Me